Brumle er en finsk lapphund født 2024. Han veier ca 20 kg.
Med mennesker: Brumle er snill og omgjengelig med mennesker. Han har ikke bodd med barn tidligere, men har møtt flere i forskjellige sammenhenger.
Med andre dyr: Han er omgjengelig med flere andre hunder, men begynner nå å bli kjønnsmoden og har reagert på enkelte hannhunder. Han har ingen erfaring med katt.
Aktivitetsnivå og trening: Han har mye energi, og har behov for både mosjon, mentaltrening, lek og ferdighetstrening. Fra tidligere har han vært på flere hundekurs.
Type hjem: Brumle er en til tider vokal hund og trenger et hjem hvor dette ikke blir til sjenanse. Han er mindre vokal hvis det ikke er så mye å følge med på.
Alene hjemme: Han er fra tidligere kun vant til å være alene i noen timer av gangen. Nytt hjem må ha mulighet til å kunne trene på dette gradvis videre.
Håndtering: Ok i håndtering, men kan synes det er vanskelig å stå i ro, så trenger mer trening.
Hos veterinær: Grei hos veterinær
I bil: Grei i bil.
Les mer om prosessen for å adoptere hund her: https://www.fod.no/om-a-adoptere-hund/ Ved interesse send søknad her via hjemmesiden eller send oss mail på omplassering@fod.no