OBS! Bertram er reservert, og dermed ikke tilgjengelig for adopsjon.
Bertram er en finsk lapphund født 2020. Han er per dags dato overvektig, men vi jobber med vektnedgang. Finsk lapphund har en tendens til å være en vokal rase, men godeste Bertram har ikke så mye på hjertet sitt han.
Merk at denne hunden er nyinnflyttet, så endringer i annonsen kan forekomme etterhvert.
Med mennesker: Bertram hilser pent på nye mennesker uten å være voldsom. Han trives best rundt mennesker som har en rolig fremtoning. Han har lite erfaring med barn, og trekker seg unna hvis det blir mye. Kan nok bo med rolige tenåringer.
Med andre hunder: Han har ikke vært så mye med andre hunder fra tidligere. Han har hatt noen faste hunder han har omgås. Foretrekker ikke altfor viltre hunder. Interessert i, men ingen erfaring med katt utenom å se de på tur. Han har ikke bodd med hund eller katt tidligere, men hvis rett match og tilpasning kan det fungere.
Aktivitetsnivå og trening: Bertram har fått for lite mosjon over en lengre periode, så han trenger gradvis opptrapping av turer.
Type hjem: Han mistrives i, og syns sentrale strøk er skummelt. Derfor er vi på utkikk etter et hjem med gode og landlige uteområder.
Alene hjemme: Bertram har vært veldig lite alene hjemme fra tidligere, men når han først har vært alene, så har det gått veldig bra.
Hos veterinær: Bertram er veldig flink hos veterinær.
Håndtering: Han er grei i håndtering. Merk at denne rasen krever endel pelsstell med jevnlig børsting. Han er ikke så glad i børsting, så dette må nytt hjem fortsette og trene på, så det blir en positiv stund for han.
I bil: Han er rolig og grei i bil .
Les mer om prosessen for å adoptere hund her: https://www.fod.no/om-a-adoptere-hund/ Ved interesse send søknad her via hjemmesiden eller send oss mail på omplassering@fod.no